87827-406HLF
87827-406HLF Amphenol ICC (FCI)
68000.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM
Packaging: Bag
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 6
Number of Rows: 1
Style: Board to Board
Operating Temperature: -65°C ~ 130°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Phosphor Bronze
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish Thickness - Mating: 100.0µin (2.54µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.120" (3.05mm)
Insulation Height: 0.100" (2.54mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.380" (9.65mm)
Contact Length - Mating: 0.160" (4.06mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 6POS 2.54MM, Packaging: Bag, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 6, Number of Rows: 1, Style: Board to Board, Operating Temperature: -65°C ~ 130°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish Thickness - Mating: 100.0µin (2.54µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.120" (3.05mm), Insulation Height: 0.100" (2.54mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.380" (9.65mm), Contact Length - Mating: 0.160" (4.06mm).
Інші пропозиції 87827-406HLF
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
87827-406HLF 87827-406HLF Виробник : Amphenol FCI 68000.pdf Headers & Wire Housings BergStik 2.54mm, Board To Board Connector, Unshrouded Vertical Header, Through Hole, Single Row, 6 Positions, 2.54mm (0.100in) Pitch.