87CNQ020S2 SMC DIODE SOLUTIONS
Виробник: SMC DIODE SOLUTIONS
Category: Diode modules
Description: Module: diode; double,common cathode; 20V; If: 40Ax2; PRM2; THT; 80A
Type of semiconductor module: diode
Case: PRM2
Features of semiconductor devices: Schottky
Electrical mounting: THT
Mechanical mounting: screw
Max. off-state voltage: 20V
Load current: 40A x2
Max. load current: 80A
Max. forward impulse current: 1.32kA
Kind of package: bulk
Semiconductor structure: common cathode; double
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Diode modules, Description: Module: diode; double,common cathode; 20V; If: 40Ax2; PRM2; THT; 80A, Type of semiconductor module: diode, Case: PRM2, Features of semiconductor devices: Schottky, Electrical mounting: THT, Mechanical mounting: screw, Max. off-state voltage: 20V, Load current: 40A x2, Max. load current: 80A, Max. forward impulse current: 1.32kA, Kind of package: bulk, Semiconductor structure: common cathode; double.