87CNQ020SL
87CNQ020SL SMC Diode Solutions
87CNQ020-SL-SM%20N1134%20REV.A.pdf
Виробник: SMC Diode Solutions
Description: DIODE ARR SCHOTT 20V 40A PRM2-SL
Packaging: Bulk
Package / Case: PRM2-SL
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 40A
Supplier Device Package: PRM2-SL
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 20 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 510 mV @ 40 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5.5 mA @ 20 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE ARR SCHOTT 20V 40A PRM2-SL, Packaging: Bulk, Package / Case: PRM2-SL, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 40A, Supplier Device Package: PRM2-SL, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 20 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 510 mV @ 40 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5.5 mA @ 20 V.