Продукція > BOURNS INC. > 91A1A-A24-B13L
91A1A-A24-B13L Bourns Inc.
91_95.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: POT 5K OHM 1W PLASTIC LINEAR
Resistance (Ohms): 5k
Power (Watts): 1W
Tolerance: ±20%
Features: Long Life
Packaging: Tray
Temperature Coefficient: ±1000ppm/°C
Adjustment Type: Side Adjustment
Mounting Type: Panel Mount
Termination Style: PC Pins
Bushing Thread: 3/8-32
Actuator Length: 0.945" (24.00mm)
Actuator Type: Round
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.250" (6.35mm)
Resistive Material: Conductive Plastic
Taper: Linear
Rotation: 300°
Number of Gangs: 1
Part Status: Active
Number of Turns: 1.0
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: POT 5K OHM 1W PLASTIC LINEAR, Resistance (Ohms): 5k, Power (Watts): 1W, Tolerance: ±20%, Features: Long Life, Packaging: Tray, Temperature Coefficient: ±1000ppm/°C, Adjustment Type: Side Adjustment, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: PC Pins, Bushing Thread: 3/8-32, Actuator Length: 0.945" (24.00mm), Actuator Type: Round, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.250" (6.35mm), Resistive Material: Conductive Plastic, Taper: Linear, Rotation: 300°, Number of Gangs: 1, Part Status: Active, Number of Turns: 1.0.