91ER500KLF TT Electronics/BI
91.pdf
Виробник: TT Electronics/BI
Description: TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN TOP
Packaging: Bulk
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Rectangular - 0.420" x 0.375" Face (10.67mm x 9.53mm)
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pins
Resistive Material: Cermet
Resistance: 500 kOhms
Number of Turns: 1
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN TOP, Packaging: Bulk, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±20%, Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Rectangular - 0.420" x 0.375" Face (10.67mm x 9.53mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Cermet, Resistance: 500 kOhms, Number of Turns: 1.