Продукція > 3M > 929400-01-12-RK
929400-01-12-RK
929400-01-12-RK 3M
3m-tm-100-in-pinstriphdr-295-matng-length-929-series-ts0768.pdf
Виробник: 3M
Description: CONN HEADER VERT 12POS 2.54MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header, Breakaway
Current Rating (Amps): 2.5A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 12
Number of Rows: 1
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish Thickness - Mating: 200.0µin (5.08µm)
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm)
Insulation Height: 0.110" (2.79mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.535" (13.59mm)
Insulation Material: Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT)
Contact Length - Mating: 0.295" (7.49mm)
на замовлення 319 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 12POS 2.54MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Breakaway, Current Rating (Amps): 2.5A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 12, Number of Rows: 1, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish Thickness - Mating: 200.0µin (5.08µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm), Insulation Height: 0.110" (2.79mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.535" (13.59mm), Insulation Material: Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT), Contact Length - Mating: 0.295" (7.49mm).