Продукція > 3M > 929450-01-33-I
929450-01-33-I
929450-01-33-I 3M
Виробник: 3M
Description: 3M PIN STRIP HEADER, 929 SERIES,
Packaging: Bulk
Connector Type: Header, Breakaway
Current Rating (Amps): 2.5A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 33
Number of Rows: 1
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish - Post: Gold
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm)
Insulation Height: 0.110" (2.79mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.535" (13.59mm)
Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Polyester, Glass Filled
Contact Length - Mating: 0.295" (7.49mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 3M PIN STRIP HEADER, 929 SERIES,, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Breakaway, Current Rating (Amps): 2.5A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 33, Number of Rows: 1, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 10.0µin (0.25µm), Contact Finish - Post: Gold, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm), Insulation Height: 0.110" (2.79mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.535" (13.59mm), Insulation Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Polyester, Glass Filled, Contact Length - Mating: 0.295" (7.49mm).