95103-433HLF Amphenol ICC (FCI)
DS_609_68000.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN HEADER VERT 33POS 2.54MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 33
Number of Rows: 1
Style: Board to Board
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Phosphor Bronze
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish Thickness - Mating: 100.0µin (2.54µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Obsolete
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.433" (11.00mm)
Insulation Height: 0.100" (2.54mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 1.064" (27.03mm)
Contact Length - Mating: 0.531" (13.50mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 33POS 2.54MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 33, Number of Rows: 1, Style: Board to Board, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish Thickness - Mating: 100.0µin (2.54µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Obsolete, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.433" (11.00mm), Insulation Height: 0.100" (2.54mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 1.064" (27.03mm), Contact Length - Mating: 0.531" (13.50mm).