951104-7622-AR
951104-7622-AR 3M Electronic Solutions Division
TS2653.pdf
Виробник: 3M Electronic Solutions Division
Headers & Wire Housings 4P PIN STRP HDR 1R RA PTH 10U AU
на замовлення 7900 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 8
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER R/A 4POS 2MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 4, Number of Rows: 1, Style: Board to Board, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.110" (2.79mm), Insulation Height: 0.079" (2.00mm), Shrouding: Unshrouded, Insulation Material: Thermoplastic, Contact Length - Mating: 0.173" (4.40mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
951104-7622-AR 951104-7622-AR Виробник : 3M TS2653.pdf Description: CONN HEADER R/A 4POS 2MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 4
Number of Rows: 1
Style: Board to Board
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: FLASH
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.110" (2.79mm)
Insulation Height: 0.079" (2.00mm)
Shrouding: Unshrouded
Insulation Material: Thermoplastic
Contact Length - Mating: 0.173" (4.40mm)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 7
951104-7622-AR 951104-7622-AR Виробник : 3M TS2653.pdf Description: PIN STRIP HEADER 4 POSITION
Packaging: Bulk
Connector Type: Header, Cuttable
Current Rating (Amps): 2A
Number of Positions: 4
Number of Rows: 1
Style: Board to Board
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Shrouding: Unshrouded