Продукція > 3M > 957216-2000-AR-TP
957216-2000-AR-TP
957216-2000-AR-TP 3M
3m-box-header-957-series-78-5100-2656-6.pdf
Виробник: 3M
Description: CONN HEADER SMD 16POS 2MM
Features: Keying Slot
Packaging: Tube
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 16
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Shape: Square
Insulation Height: 0.220" (5.60mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Thermoplastic
Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm)
Написати відгук
Description: CONN HEADER SMD 16POS 2MM, Features: Keying Slot, Packaging: Tube, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 16, Number of Rows: 2, Style: Board to Board, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Insulation Height: 0.220" (5.60mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Thermoplastic, Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm).