960102-6303-AR
960102-6303-AR 3M Electronic Solutions Division
TS2187-335945.pdf
Виробник: 3M Electronic Solutions Division
Headers & Wire Housings 2P STR SR BDMNT SKT 3.5MM TAIL/8.5MMBODY
на замовлення 643 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 2POS 0.1 GOLD PCB, Packaging: Tray, Connector Type: Receptacle, Voltage Rating: 1000VDC, Current Rating (Amps): 2A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 2, Style: Board to Board, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Contact Finish - Post: Tin, Contact Length - Post: 0.138" (3.50mm), Insulation Height: 0.335" (8.51mm), Number of Rows: 1.
Інші пропозиції 960102-6303-AR
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
960102-6303-AR Виробник : 3M 3mtm-boardmount-socket-ts2187.pdf Description: CONN RCPT 2POS 0.1 GOLD PCB
Packaging: Tray
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 1000VDC
Current Rating (Amps): 2A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 2
Style: Board to Board
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: FLASH
Contact Finish - Post: Tin
Contact Length - Post: 0.138" (3.50mm)
Insulation Height: 0.335" (8.51mm)