Продукція > 3M > 961136-6404-AR
961136-6404-AR
961136-6404-AR 3M
961_2.54mm_StraightSolderTail_DS.pdf
Виробник: 3M
Description: CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 2A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 36
Number of Rows: 1
Style: Board to Board
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: FLASH
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm)
Insulation Height: 0.098" (2.50mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.445" (11.30mm)
Insulation Material: Thermoplastic
Contact Length - Mating: 0.217" (5.50mm)
на замовлення 3058 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 2A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 36, Number of Rows: 1, Style: Board to Board, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.130" (3.30mm), Insulation Height: 0.098" (2.50mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.445" (11.30mm), Insulation Material: Thermoplastic, Contact Length - Mating: 0.217" (5.50mm).
Інші пропозиції 961136-6404-AR
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
961136-6404-AR 961136-6404-AR Виробник : 3M Electronic Solutions Division 961_2.54mm_StraightSolderTail_DS.pdf Headers & Wire Housings 36P STRT 1 ROW GOLD 5.5MM MATING PIN