LP5912-2.5DRVT
LP5912-2.5DRVT Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp5912
Виробник: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 2.5V 500MA 6-WSON
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-WDFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 55 µA
Voltage - Input (Max): 6.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 6-WSON (2x2)
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Control Features: Enable, Power Good, Soft Start
PSRR: 80dB ~ 40dB (100Hz ~ 100kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.25V @ 500mA
Protection Features: Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Current - Supply (Max): 600 µA
на замовлення 750 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 250
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG LINEAR 2.5V 500MA 6-WSON, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-WDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 55 µA, Voltage - Input (Max): 6.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 6-WSON (2x2), Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Control Features: Enable, Power Good, Soft Start, PSRR: 80dB ~ 40dB (100Hz ~ 100kHz), Voltage Dropout (Max): 0.25V @ 500mA, Protection Features: Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit, Current - Supply (Max): 600 µA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
LP5912-2.5DRVT LP5912-2.5DRVT Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp5912 Description: IC REG LINEAR 2.5V 500MA 6-WSON
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 6.5V
Number of Regulators: 1
Current - Supply (Max): 600 µA
на замовлення 949 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
LP5912-2.5DRVT LP5912-2.5DRVT Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp5912 LDO Voltage Regulators 500-mA low-noise low-IQ low-dropout voltage regulator with reverse current protect 6-WSON -40 to 125
на замовлення 696 шт:
Мінімальне замовлення: 3
LP5912-2.5DRVT LP5912-2.5DRVT Виробник : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flp5912 LDO Regulator Pos 2.5V 0.5A 6-Pin WSON EP T/R
товару немає в наявності
товару немає в наявності