Продукція > EYANG TECHNOLOGY > A0402X5R475M100NTC
A0402X5R475M100NTC
A0402X5R475M100NTC EYang Technology
A0402X5R475M100NTC.pdf
Виробник: EYang Technology
Description: Auto. MLCC X5R 4.7uF 20% 10V 040
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 10V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.028" (0.70mm)
Capacitance: 4.7 µF
на замовлення 2000000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: Auto. MLCC X5R 4.7uF 20% 10V 040, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 10V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.028" (0.70mm), Capacitance: 4.7 µF.