A100P1200-4TI Mersen USA Newburyport-MA L.L.C.
DS-A100P-Amp-Trap-Form-101-Mersen.pdf
Виробник: Mersen USA Newburyport-MA L.L.C.
Description: 1000V 1200A SEMICON FUSE W/IND
Features: Indicating
Packaging: Bulk
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 4.374" Dia x 11.469" L (111.10mm x 291.30mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 1.2kA
Mounting Type: Bolt Mount
Response Time: Fast Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA
Voltage Rating - AC: 1 kVAC
Voltage Rating - DC: 750 VDC
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 1000V 1200A SEMICON FUSE W/IND, Features: Indicating, Packaging: Bulk, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 4.374" Dia x 11.469" L (111.10mm x 291.30mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 1.2kA, Mounting Type: Bolt Mount, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA, Voltage Rating - AC: 1 kVAC, Voltage Rating - DC: 750 VDC.