A21ACQ12VDC1.9D
A21ACQ12VDC1.9D CIT Relay and Switch
Relay-A2.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 12V
Features: Diode
Packaging: Tray
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current: 158.3 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 75VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 7 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 12V, Features: Diode, Packaging: Tray, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Coil Current: 158.3 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 75VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 7 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active.