A21CSP48VDC1.6D
A21CSP48VDC1.6D CIT Relay and Switch
Relay-A2.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 48V
Features: Diode, Sealed - Fully
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: PC Pin
Coil Current: 33.3 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 75VDC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 33.6 VDC
Operate Time: 7 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
на замовлення 100 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 48V, Features: Diode, Sealed - Fully, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Termination Style: PC Pin, Coil Current: 33.3 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 75VDC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 33.6 VDC, Operate Time: 7 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active.