A221Y10VXX
A221Y10VXX Nicomatic
A221YnnVxx.PDF
Виробник: Nicomatic
Description: MALE 10POS STRAIGHT TRGH 1MM
Packaging: Bulk
Features: Mating Flange
Connector Type: Header
Voltage Rating: 600VAC
Current Rating (Amps): 2.5A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 10
Number of Rows: 2
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -65°C ~ 200°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.039" (1.00mm)
Contact Shape: Circular
Insulation Height: 0.161" (4.10mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Row Spacing - Mating: 0.039" (1.00mm)
на замовлення 9 шт:
Написати відгук
Description: MALE 10POS STRAIGHT TRGH 1MM, Packaging: Bulk, Features: Mating Flange, Connector Type: Header, Voltage Rating: 600VAC, Current Rating (Amps): 2.5A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 10, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -65°C ~ 200°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.039" (1.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 5.90µin (0.150µm), Contact Finish - Post: Gold, Part Status: Active, Contact Shape: Circular, Insulation Height: 0.161" (4.10mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Row Spacing - Mating: 0.039" (1.00mm).