A24001-010
A24001-010 Omnetics
A24001-010.pdf
Виробник: Omnetics
Description: CONNECTOR 10POS PIN MALE W/LATCH
Packaging: Bag
Connector Type: Receptacle
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 10
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Holder
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Contact Material: Beryllium Copper
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 50.0µin (1.27µm)
Part Status: Active
Contact Shape: Circular
Insulation Height: 0.075" (1.90mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyphenylene Sulfide (PPS)
на замовлення 64 шт:
Написати відгук
Description: CONNECTOR 10POS PIN MALE W/LATCH, Packaging: Bag, Connector Type: Receptacle, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 10, Number of Rows: 1, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Holder, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Contact Material: Beryllium Copper, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 50.0µin (1.27µm), Part Status: Active, Contact Shape: Circular, Insulation Height: 0.075" (1.90mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyphenylene Sulfide (PPS).