A2501WV-10P1
A2501WV-10P1 JOINT TECH
A2501WV-XP.pdf
Виробник: JOINT TECH
Category: Raster signal connectors 2,50mm
Description: Connector: wire-board; socket; male; PIN: 10; A2501; 3A; 250V; THT
Type of connector: wire-board
Connector: socket
Kind of connector: male
Number of pins: 10
Manufacturer series: A2501
Current rating: 3A
Rated voltage: 0.25kV
Spatial orientation: straight
Flammability rating: UL94V-0
Electrical mounting: THT
Contacts pitch: 2.5mm
Connector pinout layout: 1x10
Contact plating: tinned
Body material: polyamide
Contact material: brass
Max. contact resistance:: 10mΩ
Operating temperature: -25...85°C
на замовлення 15312 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 65
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Raster signal connectors 2,50mm, Description: Connector: wire-board; socket; male; PIN: 10; A2501; 3A; 250V; THT, Type of connector: wire-board, Connector: socket, Kind of connector: male, Number of pins: 10, Manufacturer series: A2501, Current rating: 3A, Rated voltage: 0.25kV, Spatial orientation: straight, Flammability rating: UL94V-0, Electrical mounting: THT, Contacts pitch: 2.5mm, Connector pinout layout: 1x10, Contact plating: tinned, Body material: polyamide, Contact material: brass, Max. contact resistance:: 10mΩ, Operating temperature: -25...85°C.