Продукція > EBM-PAPST > A2D160-AB22-05
A2D160-AB22-05
A2D160-AB22-05 EBM-PAPST
A2D160-AB22-05.pdf
Виробник: EBM-PAPST
Category: AC 400V Fans
Description: Fan: AC; axial; 400VAC; Ø158.5x64.5mm; ball; 2800rpm; Ø: 160mm; IP44
Type of fan: AC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 400V AC
Fan dimensions: Ø158.5x64.5mm
Power consumption: 44W
Kind of Bearing: ball
Colour: black
Leads: leads x4
Protection class: I
IP rating: IP44
Fan motor: M2D068-BC
Impeller material: metal
Current rating: 0.15A
Impeller diameter: 160mm
Lead length: 0.35m
Number of poles: 2
Wire size: 18AWG
Frequency: 50Hz