A2H1CSQ24VDC1.6D
A2H1CSQ24VDC1.6D CIT Relay and Switch
Relay-A2H.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY AUTOMOTIVE SPDT 50A 24V
Features: Diode, Sealed - Fully
Packaging: Tray
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current: 66.7 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 50 A
Switching Voltage: 75VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 15.6 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Active
на замовлення 2574 шт:
Написати відгук
Description: RELAY AUTOMOTIVE SPDT 50A 24V, Features: Diode, Sealed - Fully, Packaging: Tray, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Coil Current: 66.7 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 50 A, Switching Voltage: 75VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 15.6 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active.