A2S1CSQ12VDC1.6
A2S1CSQ12VDC1.6 CIT Relay and Switch
A2.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 12V
Features: Sealed - Fully
Packaging: Tray
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current: 133.3 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 75VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 7 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
на замовлення 502 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 12V, Features: Sealed - Fully, Packaging: Tray, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Coil Current: 133.3 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 75VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 7 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active.