Продукція > KEMET > A351GC472M063A
A351GC472M063A
A351GC472M063A KEMET
PEH200MA4470MU2
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 63V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.441" Dia (36.60mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.512" (13.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 32mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.067" (52.50mm)
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 9 A @ 100 Hz
на замовлення 98 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 63V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.441" Dia (36.60mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.512" (13.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 32mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.067" (52.50mm), Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 9 A @ 100 Hz.