A3A-32DA-2SV(71)
A3A-32DA-2SV(71) Hirose Electric Co Ltd
?distributor=digikey&type=specSheet&lang=en&num=A3A-32DA-2SV(71)
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN RCPT 32POS 0.079 GOLD SMD
Features: Board Guide
Packaging: Tube
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 200VAC
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 32
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mated Stacking Heights: 5.1mm, 6mm
Insulation Color: Brown
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Insulation Height: 0.165" (4.20mm)
Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm)
Number of Rows: 2
на замовлення 330 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 32POS 0.079 GOLD SMD, Features: Board Guide, Packaging: Tube, Connector Type: Receptacle, Voltage Rating: 200VAC, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 32, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mated Stacking Heights: 5.1mm, 6mm, Insulation Color: Brown, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Insulation Height: 0.165" (4.20mm), Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm), Number of Rows: 2.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
A3A-32DA-2SV(71) A3A-32DA-2SV(71) Виробник : Hirose Connector A3D_8DA_2DSE_252871_2529_CL0621_0753_9_71_Catalog_-2449335.pdf Headers & Wire Housings 32POS VERT SMT RECPT SEL GLD PLT W/BOSS