A3BKA-1006G TE Connectivity AMP Connectors
ADIPxx-G-LC_Drawing.pdf
Виробник: TE Connectivity AMP Connectors
Description: IDC CABLE-ASS10A/ AE10G / APR10A
Features: Strain Relief (Socket); Polarizing Key (Plug)
Packaging: Bulk
Connector Type: Socket to Plug
Contact Finish: Gold
Color: Gray, Ribbon
Length: 0.500' (152.40mm, 6.00")
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 10
Number of Rows: 2
Contact Finish Thickness: 30.0µin (0.76µm)
Cable Termination: IDC
Pitch - Cable: 0.050" (1.27mm)
Pitch - Connector: 0.100" (2.54mm)