A3BKB-1006M
A3BKB-1006M TE Connectivity AMP Connectors
DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=1658623&DocType=Customer+Drawing&DocLang=English
Виробник: TE Connectivity AMP Connectors
Description: IDC CABLE- ASR10B/AE10M/APK10B
Packaging: Bulk
Features: Strain Relief (Socket); Polarizing Key (Plug)
Connector Type: Socket to Plug
Contact Finish: Gold
Color: Multiple, Ribbon
Length: 0.500' (152.40mm, 6.00")
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 10
Number of Rows: 2
Contact Finish Thickness: 15.0µin (0.38µm)
Cable Termination: IDC
Pitch - Cable: 0.050" (1.27mm)
Pitch - Connector: 0.100" (2.54mm)