Продукція > HIROSE CONNECTOR > A3C-12DA-2DSC(71)
A3C-12DA-2DSC(71)
A3C-12DA-2DSC(71) Hirose Connector
A3D_8DA_2DSE_71__CL0621_0753_9_71_Catalog_D49521_en.pdf
Виробник: Hirose Connector
Headers & Wire Housings 12P DR STRT RECPT 2MM LEAD LENGTH
на замовлення 351 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 12POS 0.079 GOLD PCB, Packaging: Tray, Connector Type: Receptacle, Voltage Rating: 200VAC, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 12, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mated Stacking Heights: 5.1mm, 6mm, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Length - Post: 0.079" (2.00mm), Insulation Height: 0.165" (4.20mm), Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm), Number of Rows: 2.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
A3C-12DA-2DSC(71) A3C-12DA-2DSC(71) Виробник : Hirose Electric Co Ltd document?clcode=CL0621-0753-9-71&productname=A3D-8DA-2DSE(71)&series=A3&documenttype=Catalog&lang=en&documentid=D49521_en Description: CONN RCPT 12POS 0.079 GOLD PCB
Packaging: Tray
Connector Type: Receptacle
Voltage Rating: 200VAC
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 12
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mated Stacking Heights: 5.1mm, 6mm
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Length - Post: 0.079" (2.00mm)
Insulation Height: 0.165" (4.20mm)
Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm)