A3C-44P-2DSA(41) Hirose Electric Co Ltd
Виробник: Hirose Electric Co Ltd
Description: CONN HEADER VERT 44POS 2MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Voltage Rating: 200VAC
Current Rating (Amps): 2A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 44
Number of Rows: 2
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.102" (2.60mm)
Insulation Height: 0.035" (0.90mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.276" (7.00mm)
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon
Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating: 0.138" (3.50mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 44POS 2MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Voltage Rating: 200VAC, Current Rating (Amps): 2A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 44, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.102" (2.60mm), Insulation Height: 0.035" (0.90mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.276" (7.00mm), Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Length - Mating: 0.138" (3.50mm).