A3CCB-6006G
A3CCB-6006G TE Connectivity AMP Connectors
Ribbon%20Cable%20Assembly%20Length%20rev2.pdf
Виробник: TE Connectivity AMP Connectors
Description: IDC CABLE- AKC60B/AE60G/AKC60B
Contact Finish: Gold
Color: Gray, Ribbon
Length: 0.500' (152.40mm, 6.00")
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 60
Cable Termination: IDC
Pitch - Cable: 0.050" (1.27mm)
Pitch - Connector: 0.100" (2.54mm)