A3CCH-6006M
A3CCH-6006M TE Connectivity AMP Connectors
DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=114-40005&DocType=SS&DocLang=EN
Виробник: TE Connectivity AMP Connectors
Description: IDC CABLE - AKC60H/AE60M/AKC60H
Features: Polarizing Key
Packaging: Bulk
Connector Type: Socket to Socket
Contact Finish: Gold
Color: Multiple, Ribbon
Length: 0.500' (152.40mm, 6.00")
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 60
Number of Rows: 2
Contact Finish Thickness: 15.0µin (0.38µm)
Cable Termination: IDC
Pitch - Cable: 0.050" (1.27mm)
Pitch - Connector: 0.100" (2.54mm)