Продукція > EBM-PAPST > A3G800-BG95-01
A3G800-BG95-01 EBM-PAPST
A3G800-BG95-01.pdf
Виробник: EBM-PAPST
Category: EC Fans
Description: Fan: EC; axial; 380/480VAC; Ø800mm; ball; 770rpm; IP55; Kind: 3-phase
Type of fan: EC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 380/480V AC
Fan dimensions: Ø800mm
Power consumption: 900W
Current rating: 1.5A
Kind of Bearing: ball
Rotational rate/speed: 770rpm
Frequency: 50...60Hz
Impeller material: steel
Insulation class: F
IP rating: IP55
Operating temperature: -25...60°C
Fan motor: M3G112-IA
Kind of motor: 3-phase
Protection class: I
Operating voltage: 400V AC