A3K1CSP24VDC1.6
A3K1CSP24VDC1.6 CIT Relay and Switch
Relay-A3K.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: RELAY AUTOMOTIVE SPDT 150A 24V
Features: Magnetic Blowout, Sealed - Fully
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: PC Pin
Coil Current: 66.7 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 80 A
Switching Voltage: 145VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 15.6 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 15 ms
Part Status: Active
на замовлення 261 шт:
Написати відгук
Description: RELAY AUTOMOTIVE SPDT 150A 24V, Features: Magnetic Blowout, Sealed - Fully, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Termination Style: PC Pin, Coil Current: 66.7 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 80 A, Switching Voltage: 145VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 15.6 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 15 ms, Part Status: Active.