A4406KLPTR-T
A4406KLPTR-T Allegro MicroSystems
A4406-Datasheet.ashx
Виробник: Allegro MicroSystems
Description: IC REG TRIPLE BUCK/LNR 20TSSOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Supply: 5.5V ~ 36V
Frequency - Switching: 2.2MHz
Topology: Step-Down (Buck) (1), Linear (LDO) (2)
Supplier Device Package: 20-TSSOP-EP
Voltage/Current - Output 1: 5.45V, 2.5A
Voltage/Current - Output 2: 5V
Voltage/Current - Output 3: 3.3V, 500mA