Продукція > EBM-PAPST > A4D400-AP12-02
A4D400-AP12-02 EBM-PAPST
A4D400-AP12-02.pdf
Виробник: EBM-PAPST
Category: AC 400V Fans
Description: Fan: AC; axial; 230/400VAC; Ø392x122mm; 4000m3/h; 68dBA; ball; IP44
Frequency: 50Hz
Impeller diameter: 400mm
Fan dimensions: Ø392x122mm
Current rating: 0.76A
Lead length: 0.6m
Number of poles: 4
Power consumption: 135W
Noise level: 68dBA
Supply voltage: 230/400V AC
Fan efficiency: 4000m3/h
Protection class: I
Rotational rate/speed: 1450rpm
Kind of motor: 3-phase
Type of fan: AC
Impeller material: metal
Kind of fan: axial
Insulation class: B
IP rating: IP44
Leads: leads x7
Fan motor: M4D074-EI
Operating temperature: -25...40°C