Продукція > EBM-PAPST > A4D420-AP02-01
A4D420-AP02-01 EBM-PAPST
A4D420-AP02-01.pdf
Виробник: EBM-PAPST
Category: AC 400V Fans
Description: Fan: AC; axial; 400VAC; Ø418x134mm; 3540m3/h; ball; 1430rpm; Ø: 420mm
Type of fan: AC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 400V AC
Fan dimensions: Ø418x134mm
Power consumption: 160W
Fan efficiency: 3540m3/h
Kind of Bearing: ball
Colour: black
Leads: leads x7
Protection class: I
IP rating: IP44
Fan motor: M4D074-GA
Impeller material: metal
Operating temperature: -25...65°C
Current rating: 0.44A
Impeller diameter: 420mm
Lead length: 0.6m
Number of poles: 4
Frequency: 50Hz