Продукція > KEMET > A755KS107M1DCAE020
A755KS107M1DCAE020
A755KS107M1DCAE020 KEMET
KEM_A4068_A755.pdf
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM POLY 100UF 20% 20V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 20 V
Ripple Current @ Low Frequency: 221 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.42 A @ 100 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM POLY 100UF 20% 20V TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 20 V, Ripple Current @ Low Frequency: 221 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.42 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
A755KS107M1DCAE020 A755KS107M1DCAE020 Виробник : KEMET KEM_A4068_A755-3316664.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 20Vol 100uF RAD 5KHr ESR=20 mOhms