Продукція > KEMET > A759MS158M1CAAE011
A759MS158M1CAAE011
A759MS158M1CAAE011 KEMET
KEM_A4072_A759.pdf
Виробник: KEMET
Description: 1500UF 16.0V
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 11mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 16 V
Написати відгук
Description: 1500UF 16.0V, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 11mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 16 V.