Продукція > KEMET > A759MS186M2CBAE090
A759MS186M2CBAE090
A759MS186M2CBAE090 KEMET
A759MS186M2CBAE090
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM RAD POLYMER
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 90mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 18 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 97.2 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.944 A @ 100 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM RAD POLYMER, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 90mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 18 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 97.2 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.944 A @ 100 kHz.