Продукція > KEMET > A771MS227M1GLAS014
A771MS227M1GLAS014 KEMET
KEM_A4117_A771
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM POLY 220UF 20% 40V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 14mOhm
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 40 V
Ripple Current @ Low Frequency: 148.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.97 A @ 100 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM POLY 220UF 20% 40V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 14mOhm, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 40 V, Ripple Current @ Low Frequency: 148.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.97 A @ 100 kHz.