A8MMS-1006M
A8MMS-1006M TE Connectivity AMP Connectors
Ribbon_Cable_Assembly_Length.pdf
Виробник: TE Connectivity AMP Connectors
Description: ADM10S/AE10M/ADM10S
Contact Finish: Tin
Color: Multiple, Ribbon
Length: 0.500' (152.40mm, 6.00")
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 10
Number of Rows: 2
Usage: Socket (0.1"), Board In
Contact Finish Thickness: 100.0µin (2.54µm)
Cable Termination: IDC
Pitch - Cable: 0.050" (1.27mm)
Pitch - Connector: 0.100" (2.54mm)