ABR300-48S
ABR300-48S ARCH Electronics Corp
ABR300.pdf
Виробник: ARCH Electronics Corp
Description: AC/DC CONVERTER 48V 300W
Package / Case: 11-DIP Module
Size / Dimension: 4.61" L x 2.42" W x 0.52" H (117.2mm x 61.4mm x 13.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cURus
Efficiency: 91%
Current - Output (Max): 6.25A
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Power (Watts): 300 W
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 48V 300W, Features: Adjustable Output, Baseplate, PFC, Remote Sense, Universal Input, Packaging: Box, Package / Case: 11-DIP Module, Size / Dimension: 4.61" L x 2.42" W x 0.52" H (117.2mm x 61.4mm x 13.2mm), Mounting Type: Through Hole, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, cURus, Efficiency: 91%, Current - Output (Max): 6.25A, Voltage - Output 1: 48V, Part Status: Active, Power (Watts): 300 W, Number of Outputs: 1, Standard Number: 60950-1.