AC-12-19208
AC-12-19208 CompuCablePlusUSA
AC-12-19208_Datasheet.pdf
Виробник: CompuCablePlusUSA
Description: EXTEN PWR CORD C20/C19 12AWG 8'
Packaging: Retail Package
Color: Black
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): 20A
Length: 8.00' (2.44m)
Wire Gauge: 12 AWG
Shielding: Unshielded
Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
Operating Temperature: -20°C ~ 105°C
Number of Conductors: 3
Cord Type: SJT
1st Connector: IEC 320-C20
2nd Connector: IEC 320-C19
Approval Agency Marking: cUL, UL
Approved Countries: Canada, United States
на замовлення 970 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: EXTEN PWR CORD C20/C19 12AWG 8', Packaging: Retail Package, Color: Black, Voltage Rating: 250V, Current Rating (Amps): 20A, Length: 8.00' (2.44m), Wire Gauge: 12 AWG, Shielding: Unshielded, Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots), Operating Temperature: -20°C ~ 105°C, Number of Conductors: 3, Cord Type: SJT, 1st Connector: IEC 320-C20, 2nd Connector: IEC 320-C19, Approval Agency Marking: cUL, UL, Approved Countries: Canada, United States.