AD420AR-32-REEL
AD420AR-32-REEL Analog Devices Inc.
AD420.pdf
Виробник: Analog Devices Inc.
Description: IC DAC 16BIT V OR A-OUT 24SOIC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Output Type: Voltage or Current - Buffered
Mounting Type: Surface Mount
Number of Bits: 16
Data Interface: SPI
Reference Type: External, Internal
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply, Analog: 12V ~ 32V
Voltage - Supply, Digital: 12V ~ 32V
Settling Time: 3ms
Supplier Device Package: 24-SOIC
Architecture: Sigma-Delta
Number of D/A Converters: 1
Differential Output: No
Part Status: Obsolete
DigiKey Programmable: Not Verified
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC DAC 16BIT V OR A-OUT 24SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Output Type: Voltage or Current - Buffered, Mounting Type: Surface Mount, Number of Bits: 16, Data Interface: SPI, Reference Type: External, Internal, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply, Analog: 12V ~ 32V, Voltage - Supply, Digital: 12V ~ 32V, Settling Time: 3ms, Supplier Device Package: 24-SOIC, Architecture: Sigma-Delta, Number of D/A Converters: 1, Differential Output: No, Part Status: Obsolete, DigiKey Programmable: Not Verified.