AD7111ABR
AD7111ABR Analog Devices Inc.
AD7111_7111A.pdf
Виробник: Analog Devices Inc.
Description: IC DAC 17BIT 16-SOIC
Packaging: Tube
Package / Case: 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Output Type: Current - Unbuffered
Mounting Type: Surface Mount
Number of Bits: 17
Data Interface: Parallel
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply, Analog: 5V
Voltage - Supply, Digital: 5V
Supplier Device Package: 16-SOIC
Architecture: R-2R
Number of D/A Converters: 1
Differential Output: No
Part Status: Obsolete
DigiKey Programmable: Not Verified
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC DAC 17BIT 16-SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Output Type: Current - Unbuffered, Mounting Type: Surface Mount, Number of Bits: 17, Data Interface: Parallel, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply, Analog: 5V, Voltage - Supply, Digital: 5V, Supplier Device Package: 16-SOIC, Architecture: R-2R, Number of D/A Converters: 1, Differential Output: No, Part Status: Obsolete, DigiKey Programmable: Not Verified.