AD7111LN
AD7111LN Analog Devices Inc.
AD7111_7111A.pdf
Виробник: Analog Devices Inc.
Description: IC DAC 17BIT 16-PDIP
Packaging: Tube
Package / Case: 16-DIP (0.300", 7.62mm)
Data Interface: Parallel
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Voltage - Supply, Analog: 5V
Voltage - Supply, Digital: 5V
Supplier Device Package: 16-PDIP
Написати відгук
Description: IC DAC 17BIT 16-PDIP, Packaging: Tube, Package / Case: 16-DIP (0.300", 7.62mm), Output Type: Current - Unbuffered, Mounting Type: Through Hole, Number of Bits: 17, Data Interface: Parallel, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C, Voltage - Supply, Analog: 5V, Voltage - Supply, Digital: 5V, Supplier Device Package: 16-PDIP, Architecture: R-2R, Number of D/A Converters: 1, Differential Output: No, Part Status: Obsolete, DigiKey Programmable: Not Verified.