ADJ25105J PANASONIC
Виробник: PANASONIC
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 5VDC; Icontacts max: 16A
Leads: for PCB
Mounting: PCB
Manufacturer series: DJ
Operating temperature: -40...70°C
Body dimensions: 29x13x18.2mm
Coil current: 50mA
Coil power consumption: 250mW
Rated coil voltage: 5V DC
Contact current max.: 16A
AC contacts rating @R: 16A / 250V AC
Coil resistance: 100Ω
Contact resistance: 100Ω
Electrical life: 100000 cycles
Mechanical durability: 5000000 cycles
Contact material: AgSnO2
Type of relay: electromagnetic
Relay variant: miniature; power
Contacts configuration: SPST-NO
Terminal pitch: 5.08mm
Operate time: 20ms
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 5VDC; Icontacts max: 16A, Leads: for PCB, Mounting: PCB, Manufacturer series: DJ, Operating temperature: -40...70°C, Body dimensions: 29x13x18.2mm, Coil current: 50mA, Coil power consumption: 250mW, Rated coil voltage: 5V DC, Contact current max.: 16A, AC contacts rating @R: 16A / 250V AC, Coil resistance: 100Ω, Contact resistance: 100Ω, Electrical life: 100000 cycles, Mechanical durability: 5000000 cycles, Contact material: AgSnO2, Type of relay: electromagnetic, Relay variant: miniature; power, Contacts configuration: SPST-NO, Terminal pitch: 5.08mm, Operate time: 20ms.