ADJ25148J PANASONIC
Виробник: PANASONIC
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 48VDC; Icontacts max: 16A
Manufacturer series: DJ
Mounting: PCB
Contact material: AgSnO2
Type of relay: electromagnetic
Leads: for PCB
Relay variant: miniature; power
Contacts configuration: SPST-NO
Operating temperature: -40...70°C
Terminal pitch: 5.08mm
Coil current: 5.2mA
Operate time: 20ms
Body dimensions: 29x13x18.2mm
Coil power consumption: 250mW
Contact current max.: 16A
AC contacts rating @R: 16A / 250V AC
Rated coil voltage: 48V DC
Contact resistance: 100Ω
Mechanical durability: 5000000 cycles
Coil resistance: 9216Ω
Electrical life: 100000 cycles
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 48VDC; Icontacts max: 16A, Manufacturer series: DJ, Mounting: PCB, Contact material: AgSnO2, Type of relay: electromagnetic, Leads: for PCB, Relay variant: miniature; power, Contacts configuration: SPST-NO, Operating temperature: -40...70°C, Terminal pitch: 5.08mm, Coil current: 5.2mA, Operate time: 20ms, Body dimensions: 29x13x18.2mm, Coil power consumption: 250mW, Contact current max.: 16A, AC contacts rating @R: 16A / 250V AC, Rated coil voltage: 48V DC, Contact resistance: 100Ω, Mechanical durability: 5000000 cycles, Coil resistance: 9216Ω, Electrical life: 100000 cycles.