ADO300-48S05PB-6L
ADO300-48S05PB-6L ARTESYN / Advanced Energy
Виробник: ARTESYN / Advanced Energy
Description: DC DC CONVERTER 5V 300W
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP
Packaging: Tray
Package / Case: Eighth Brick
Size / Dimension: 2.31" L x 0.91" W x 0.53" H (58.7mm x 23.2mm x 13.5mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module, Digital
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Efficiency: 94.6%
Current - Output (Max): 60A
Supplier Device Package: Eighth Brick
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 5V
Control Features: Enable, Active High
Power (Watts): 300 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
на замовлення 24 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 5V 300W, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, Packaging: Tray, Package / Case: Eighth Brick, Size / Dimension: 2.31" L x 0.91" W x 0.53" H (58.7mm x 23.2mm x 13.5mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Digital, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Efficiency: 94.6%, Current - Output (Max): 60A, Supplier Device Package: Eighth Brick, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 5V, Control Features: Enable, Active High, Power (Watts): 300 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV.