Продукція > COTEK > AE-3000-60
AE-3000-60
AE-3000-60 Cotek
kepco-ae-3000w-specs.pdf
Виробник: Cotek
Description: AC/DC CONVERTER 60V 3000W
Power (Watts): 3000W
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.00" L x 14.17" W x 5.00" H (127.0mm x 359.9mm x 127.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cURus, TUV
Efficiency: 93%
Voltage - Output 1: 60V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 60950-1
Current - Output 1: 50 A
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 60V 3000W, Power (Watts): 3000W, Features: Adjustable Output, DC Input Capable, I²C Interface, Load Sharing, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Input, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 5.00" L x 14.17" W x 5.00" H (127.0mm x 359.9mm x 127.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, cURus, TUV, Efficiency: 93%, Voltage - Output 1: 60V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 60950-1, Current - Output 1: 50 A.